Často kladené dotazy

Jaký podklad je vhodný pro instalaci?

Podklad pro instalaci stěrek musí být stavebně vyzrálý soudržný a pevný (stěrky nelze aplikovat na čerstvé a vlhké podklady). Vhodný podklad na podlaze je cementový potěr, anhydrid, beton nebo u stěn sádrokarton, štuk a YTONG zatažený lepidlem s perlinkou. Jako bezplatný servis před instalací Vám nabízíme kontrolu podkladů + potřebnou konzultaci jejich vhodnosti nebo nutné přípravy. V případě potřeby Vám můžeme zajistit i dozor stavební připravenosti.

Jaký vzhled a jaké druhy se dají zhotovit na podlaze?

BETONOPTIK na podlahu se dá zhotovit v mnoha variantách. Základní z nich je jednobarevné provedení, u kterého vyniká pouze jeho barva a charakteristická kresba tahů (mramorování) vznikající při zpracování. Další variantou je podlaha zhotovená z několika barevných odstínů, jejichž prolínání připomíná cigaretový kouř, kapky oleje na vodní hladině nebo barevnou kresbu jako u skleněných kuliček (duhovky).

Kdo mi může podlahy nebo stěny z BETONOPTIKU zhotovit?

Podlahu nebo stěnu Vám zhotoví pouze odborně zaškolená firma, na Vás nebo architektovi je určení jejího vzhledu. Dodavatelem řady stěrek BETONOPTIK je firma Robert Lazna – AB Parket která je i autorem této kolekce.

Zhotovím si podlahu z BETONOPTIKU sám?

Nezhotovíte vzhledem ke skutečnosti, že základní aplikační návyky získávají realizátoři na školení a průběhem realizací / času . Materiál nutný k jeho zhotovení není navíc prodáván běžnou obchodní sítí.

Proč aplikaci BETONOPTIK provádí pouze zaškolená firma?

Aplikace BETONOPTIK není jen o obyčejném stěrkování a jeho kvalita je hodně závislá na odbornosti a dlouhodobých zkušenostech realizační firmy, tudíž se jeho výrobce chrání před znehodnocením systému a jeho pověsti neodbornou nebo uspěchanou aplikací, která se na konečném výsledku vždy podepíše. BETONOPTIK je vždy z 80% o kvalitě provedené práce.

Jak dlouho podlahy nebo stěny vydrží?

Podlahy se dají srovnat odolností a výdrží s mramorem nebo kamennou dlažbou cotto. Trvanlivost je závislá na údržbě, frekvenci provozu a zatížení podlah. Stěny jsou na tom obdobně jako podlahy.

Dají se povrchy z BETONOPTIK opravovat nebo renovovat?

Ano, barvené stěrky se dají opravovat nebo renovovat, ale výsledek a nový vzhled je vždy hodně závislý na zkušenostech provádějícího řemeslníka. Z tohoto důvodu Vám na opravy doporučujeme pouze odborníka nebo firmu s podobnou zkušeností. Naše firma již několik poškození a otvorů například po špatně vyvrtaných nebo vysekaných elektrootvorech prováděla, a proto Vám je může nabídnout a zajistit. Tyto opravy a renovace jsou ovšem tak náročné, že je provádíme pouze našim zákazníkům.

Je zhotovení podlahy nebo stěny časově náročné? Jak dlouho to trvá?

Aplikace BETONOPTIKU je časově náročná a její zhotovení trvá podle rozsahu cca 1 – 2 týdny. U prací je nutné počítat se schnutím jednotlivých vrstev použitých materiálů.

Jaká je cena podlahy nebo stěn z BETONOPTIKU?

Cena stěn se nedá jednoznačně určit a je závislá na mnoha položkách jako je stavební připravenost, u vlhkého provozu nutnosti použití hydroizolace, vybrané barvě, sytosti zvoleného odstínu (množství použitého barevného pigmentu), druhu zvolené povrchové úpravy (olej, polyuretan nebo epoxid). Zjednodušeně se ale dá cena přirovnat k velkoformátové dlažbě. Přesnou cenu Vám rádi zkalkulujeme po upřesnění konečného vzhledu a obhlídce Vašich podlah.

Jak se povrchy z pohledových stěrek udržují a uklízí?

O podlahy z pohledových stěrek se můžete starat stejně jako o lino nebo plovoucí parkety. Povrch se dá vysávat, zametat nebo vytírat. Pro oživení a ochranu povrchu se jednou za čas (dle četnosti provozu) do vody na vytírání přidávají ochranné prostředky, které za tímto účelem také prodáváme. Tyto prostředky poskytujeme našim zákazníkům pro první údržbu zdarma + každé další se slevou 10%.

 

Pokud jste zde nenašli odpověď na Vaši otázku, tak nás neváhejte kontaktovat @ nebo navštívit v našem vzorkovém

studiu, kde Vám rádi všechny Vaše další otázky rádi zodpovíme.